КЛЮЧ ТВ Цікаві Закарпатські статті, інтервью, сюжети, відео TV golovne.in.ua Ключ ТВ  
Мукачево
Ужгород
Закарпатська область
Закарпаття
відео
статті

Цікаві Закарпатські відео, інтервью, статті, політика...  golovne.in.ua     Ключ ТВ страница facebook Ключ ТВ канал youtube   

 

 

Чому саме Мукачівський аеропорт, а не Ужгородський
Чому саме Мукачівський аеропорт, а не Ужгородський
20 червня 2019 - Сергій Альохін

Ужгородський аеропорт вже не зможе стати конкурентноспроможним тому, що вичерпав "ресурс на розвиток"...

 

Існує хибна думка, що основною проблемою аеропорту "Ужгород" є вимушений захід літаків, при взльоті-посадці, у повітряний простір Словацької республіки. Але, якщо з Словацьким партнерами ще можливо домовитись, то деякі речі для повноцінно існуючого сучасного аеропорту в Ужгороді вже є неможливими. 

 

Злітно-посадкова смуга

Перш за все це довжина злітно-посадкової смуги, яка складає 2 км.  Це дозволяє приймати малогабаритні літаки в яких собівартість перевезення є значно вищою ніж у сучасних "рейсових" середього та великого класу. Для того щоб сісти "рейсовому" літаку на таку смугу, потрібні ідеальні погодні умови та висока класність пілотів, а що буває при взльоті такого авіапарку з Ужгорода пропоную подивитись у відео:

Зліт літака президента з аеропорту Ужгород

відео: youtube.com/embed/8yz4ev9RDPw

Можливості подовжити взлітно-посадкову смугу аеропорту "Ужгород" вже не має тому, що Аеропорт навкруги забудований житловими та комерційними об"єктами, а з іншої сторони обмежений Державним кордоном та рельєфом місцевості.
Вищенаведене робить Ужгородський аеропорт не привабливим для інвесторів та сучасних компаній з авіа перевезень, а тому сподіватись на його розвиток вже не варта. Максимум він продовжить своє функціонування в тому жвигляді, що і сьогодні...

Натомість довжина злітно-посадкової смуги в Мукачеві складає 2,5 км. з можливістю подовження. Велика територія навкруги дозволяє розвивати майбутній аеропорт не тільки як пасажирський, що прийматиме авіа лайнери різного класу, а й розвивати  його  як транспортно-логістичний "хаб".  До того ж саме місто Мукачево розташовано дуже зручно на перехресті основних транспортних шляхів, що перетинають Закарпатську область.

 

Львівське лоббі

Звучить парадаксально, але на шляху розвитку авіа сполучення в Закарпатті є "Львівське лоббі".  Як всі ми знаємо до "Євро2012" в Львові побудовано (реконструйовано) потужний аеропорт і саме Львівські патріоти перебуваючи у Верховній Раді та на інших міністерських посадах всіляко блокують розвиток авіа перевезень в Закарпатті, а на томість воліють підтримувати функціонування Ужгородського аеропорту, який не взмозі скласти конкуренцію.

Для скептиків додамо, що з аеропорту Львова (лише офіційно) в Турцію та Єгипет вилітають більше 40 000 Закарпатців в рік. Неофіційно ця цифра може бути в рази більшою.  Додамо внутрішні перельоти по Україні і т.п.

Логістика

Мукачево є вузловим центром. Агломерація населення навкруги Мукачева (50-60 км) набагато більша ніж ужгорода.  Берегово та Свалявський район - 2 найбільші туристичні центри знаходять в радіусі 40 км.

Лінія вузькоколійки заходить саме в мукачево ( потяг Будапешт, Кошіце) і є можливість прокладання до аеропорту жд колії.

Великі можливості розвитку супутньої інфрастуктури тому, що аеропорт знаходиться за місто і є наявні великі земельні площі, які вільні від забудови
Можливість розвитку на базі аеропорту також вантажої логістики.
 

Перспективи

аеропорт Мукачево

аеропорт Мукачево 2

 

Отже підсумовуючи вищенаведене можна сміло припустити, що в Закарпатті є запит та потенціал на розвиток авіаперевезень,  але в Ужгороді здійснити це вже не можливо.  Лишається варіант в Мукачево.


20 червня 2019 - 1236 hits - автор: Сергій Альохін

 

 

 

 

газета Меркурій-Мукачево

Коментарі

Нет комментариев. Ваш будет первым!

 

Оцінка нерухомого майна для продажу Мукачево


передрук дозволяється лише за умови наявності гіперактивного посиланням на матеріал сайту Ключ ТВ - http://golovne.in.ua