КЛЮЧ ТВ Закарпатські новини статті інтервью відео TV golovne.in.ua

 

 

Чому саме Мукачівський аеропорт, а не Ужгородський

Чому саме Мукачівський аеропорт, а не Ужгородський
20 червня 2019 - Сергій Альохін

Ужгородський аеропорт вже не зможе стати конкурентноспроможним тому, що вичерпав "ресурс на розвиток"...

 

Існує хибна думка, що основною проблемою аеропорту "Ужгород" є вимушений захід літаків, при взльоті-посадці, у повітряний простір Словацької республіки. Але, якщо з Словацьким партнерами ще можливо домовитись, то деякі речі для повноцінно існуючого сучасного аеропорту в Ужгороді вже є неможливими. 

 

Злітно-посадкова смуга

Перш за все це довжина злітно-посадкової смуги, яка складає 2 км.  Це дозволяє приймати малогабаритні літаки в яких собівартість перевезення є значно вищою ніж у сучасних "рейсових" середього та великого класу. Для того щоб сісти "рейсовому" літаку на таку смугу, потрібні ідеальні погодні умови та висока класність пілотів, а що буває при взльоті такого авіапарку з Ужгорода пропоную подивитись у відео:

Зліт літака президента з аеропорту Ужгород

відео: youtube.com/embed/8yz4ev9RDPw

Можливості подовжити взлітно-посадкову смугу аеропорту "Ужгород" вже не має тому, що Аеропорт навкруги забудований житловими та комерційними об"єктами, а з іншої сторони обмежений Державним кордоном та рельєфом місцевості.
Вищенаведене робить Ужгородський аеропорт не привабливим для інвесторів та сучасних компаній з авіа перевезень, а тому сподіватись на його розвиток вже не варта. Максимум він продовжить своє функціонування в тому жвигляді, що і сьогодні...

Натомість довжина злітно-посадкової смуги в Мукачеві складає 2,5 км. з можливістю подовження. Велика територія навкруги дозволяє розвивати майбутній аеропорт не тільки як пасажирський, що прийматиме авіа лайнери різного класу, а й розвивати  його  як транспортно-логістичний "хаб".  До того ж саме місто Мукачево розташовано дуже зручно на перехресті основних транспортних шляхів, що перетинають Закарпатську область.

 

Львівське лоббі

Звучить парадаксально, але на шляху розвитку авіа сполучення в Закарпатті є "Львівське лоббі".  Як всі ми знаємо до "Євро2012" в Львові побудовано (реконструйовано) потужний аеропорт і саме Львівські патріоти перебуваючи у Верховній Раді та на інших міністерських посадах всіляко блокують розвиток авіа перевезень в Закарпатті, а на томість воліють підтримувати функціонування Ужгородського аеропорту, який не взмозі скласти конкуренцію.

Для скептиків додамо, що з аеропорту Львова (лише офіційно) в Турцію та Єгипет вилітають більше 40 000 Закарпатців в рік. Неофіційно ця цифра може бути в рази більшою.  Додамо внутрішні перельоти по Україні і т.п.

Логістика

Мукачево є вузловим центром. Агломерація населення навкруги Мукачева (50-60 км) набагато більша ніж ужгорода.  Берегово та Свалявський район - 2 найбільші туристичні центри знаходять в радіусі 40 км.

Лінія вузькоколійки заходить саме в мукачево ( потяг Будапешт, Кошіце) і є можливість прокладання до аеропорту жд колії.

Великі можливості розвитку супутньої інфрастуктури тому, що аеропорт знаходиться за місто і є наявні великі земельні площі, які вільні від забудови
Можливість розвитку на базі аеропорту також вантажої логістики.
 

Перспективи

аеропорт Мукачево

аеропорт Мукачево 2

 

Отже підсумовуючи вищенаведене можна сміло припустити, що в Закарпатті є запит та потенціал на розвиток авіаперевезень,  але в Ужгороді здійснити це вже не можливо.  Лишається варіант в Мукачево.


20 червня 2019 - 3078 hits - автор: Сергій Альохін

 

 

газета Меркурій-Мукачево

Коментарі

Нет комментариев. Ваш будет первым!

 

Оцінка нерухомого майна для продажу Мукачево


передрук дозволяється лише за умови наявності гіперактивного посиланням на матеріал сайту Ключ ТВ - http://golovne.in.ua