КЛЮЧ ТВ Цікаві Закарпатські статті, інтервью, сюжети, відео TV golovne.in.ua Ключ ТВ  
Мукачево
Ужгород
Закарпатська область
Закарпаття
відео
статті

Цікаві Закарпатські відео, інтервью, статті, політика...  golovne.in.ua   Ключ ТВ страница facebook Ключ ТВ канал youtube Ключ ТВ страница google plus 

 

 

Демократичні сили Закарпаття демонструють успішний приклад політичного прагматизму, - Олексій Фазекош та Іван Чубірко
Демократичні сили Закарпаття демонструють успішний приклад політичного прагматизму, - Олексій Фазекош та Іван Чубірко
4 лютого 2019 - Admin

Політичні сили під їх супроводом будуть здійснювати свою діяльність на принципах консолідації зусиль та в умовах політичного прагматизму...

Як повідомляють одразу двоє згадуваних політика, 4 лютого 2019 року в Мукачеві,  представники найбільш потужних соціал-демократичних сил, а саме – голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, який на регіональному рівні очолює обласний осередок партії «Соціалісти», та Іван Чубірко, який є очільником Закарпатського обласного осередку політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»,  домовились про взаємну підтримку на політичному рівні.

Зустріч хоч і носила напівофіційний характер, проте мала конкретні й дієві результати, оскільки співрозмовники визначились з тим, що політичні сили під їх супроводом будуть здійснювати свою діяльність на принципах консолідації зусиль та в умовах політичного прагматизму, що безумовно матиме за мету забезпечення процвітання України, а в найближчій перспективі - обрання гідного кандидата на посаду Президента України.


Такий підхід є дуже важливим не лише для Закарпаття, а й для усієї країни, оскільки лише політичний прагматизм як політична категорія є найкращим інструментом для визначення ефективності будь-якої влади.

Адже варто нагадати, що прагматизм — це, в першу чергу, політичне визнання поняття «істина», а засновник прагматизму Ч. Пірс твердив, що пізнання — це відтворення, відображення світу; істина полягає у відповідності знання і дійсності. Отже, істинність знання означає його здатність перетворюватись в успішні, ефективні дії. Відповідно істинна ідея — це працездатна ідея. Тому істинне знання — це знання, яке працює на людину і внаслідок цього є корисним.

З цього приводу, Олексій Фазекош нагадав, що «Соціалісти» виступають проти продовження теперішньої моделі розвитку України та пропонують відмовитися від неоліберальної моделі на користь соціальної альтернативи – стратегії людського розвитку в ім’я гідного життя для всіх громадян. Механізми змін у країні перебувають у площині досягнення цілі – створення соціальної держави з урахуванням української специфіки. Така держава забезпечує умови для створення справедливого суспільства, подолання бідності та нерівності, підтримки малозабезпечених верств населення.

Своєю чергою, Іван Чубірко підкреслив, що і основний меседж партії «Опозиційна платформа – За життя», який визначений як «За вільну людину у незалежній Україні!» також є соціально-орієнтованим з прицілом на користь кожної конкретної людини. То ж не дивно, що співрозмовники знайшли спільну мову, адже фундаментальну основу обох партій складають такі цінності, як справедливість, свобода і рівність, реалізація яких можлива лише у по-справжньому незалежній країні.

Разом з тим категорія справедливість не є чимось розмитим, бо для кожного українця – це перш за все рівні для всіх права і свободи, які враховують інтереси кожного громадянина та людини, розподіл грошей у державі, право на гідне життя тощо. А рівні права і свободи передбачають можливість кожного брати участь у суспільному житті України незалежно від національності, мови, історико-культурних уподобань і релігійних переконань. І от тут і Олексій Фазекош, і Іван Чубірко чітко розуміють, що політичний прагматизм, який вони можуть продемонструвати у співпраці, на відміну від інших політичних концепцій, не буде протиставляти істину і благо, а навпаки – вдало поєднає їх. До речі, американський філософ В. Джемс взагалі казав, що істина — це і є різновид блага, а не щось відмінне від нього — на противагу класичній теорії пізнання, яка виходила з того, що істина морально нейтральна. Для справжніх лідерів політичного Закарпаття істинність будь – якої теорії полягає в її здатності працювати на людину, сприяти її успіху, і тоді істина — це синонім доцільності, корисності, успішності. І в такому випадку можна надати прагматизму того соціального забарвлення, якого зараз так не вистачає нашій країні.

Важливість цієї події, яка відбулась в Мукачеві, важко переоцінити, бо якщо в регіоні підтримають кандидата в Президенти, для якого істина — не просто практичність, а насамперед корисність ідеї, а головне, коли будь-яка соціальна чи економічна проблема набуватиме значення лише через відношення до потреб чи інтересів людини, тільки тоді Україна стане могутньою і процвітаючою.

Тим більше, що обидві партії не просто словами, але справами доводять, що їх прагматизм є простим і зрозумілим для всіх українців.
Наприклад, 16 січня 2019 року голова партії «Соціалісти» Леонід Кожара разом з міністром закордонних справ Словаччини, діючим Головою Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Мирославом Лайчаком відкрили роботу медичного модуля на КПВВ «Станиця Луганська» в рамках проекту «Лінія життя» Громадської організації «Інститут миру».

Так само як не можна не згадати, що минулого тижня голова Політради «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук оголосив про те, що «Опозиційна платформа - За життя» ініціює подачу на розгляд Верховної Ради України закону про списання заборгованості громадян України за комунальні послуги. «Заборгованість, яка сьогодні існує по заробітним платам і комунальні послуги, стає дедалі більше. Заборгованість за комунальні послуги за ці роки, з 2013-го, зросла в 4 рази: була 12 млрд, сьогодні становить 47,7 млрд - майже в 4 рази», — повідомив Медведчук. Він зазначив, що в практиці чинного законодавства і в практиці України був випадок, коли кілька років тому Верховна Рада прийняла закон про списання заборгованості за комунальні послуги.

«Але тоді списали заборгованості енергетичних компаній перед державної НАК «Нафтогаз» в обсязі 26 млрд грн, тобто списали доходи і борги олігархам», — уточнив політик. «Я пропоную сьогодні нашим депутатам «Опозиційної платформи - За життя» та нашому кандидатові Юрію Анатолійовичу Бойку ініціювати подачу в парламент закону про списання заборгованості громадян України, які зубожіли в результаті дій цієї «реформаторської» влади. Я думаю, це буде правильний крок і щодо наших людей, і щодо влади», — підкреслив Віктор Медведчук.

Як бачимо, і соціальні принципи про рівність, і політичний прагматизм можуть мати чіткі обрамлення у вигляді реальних кроків, а отже можна лише вітати Закарпаття, яке першим на політичній арені країни підійшло до виборчих перегонів з новаторськими і позитивними політичними концептами.


4 лютого 2019 - 397 hits - автор: Admin

 

 

 

 

газета Меркурій-Мукачево

Коментарі

Нет комментариев. Ваш будет первым!

 

Оцінка нерухомого майна для продажу Мукачево


передрук дозволяється лише за умови наявності гіперактивного посиланням на матеріал сайту Ключ ТВ - http://golovne.in.ua