Демократичні сили Закарпаття демонструють успішний приклад політичного прагматизму, - Олексій Фазекош та Іван Чубірко
4 лютого 2019 - Admin
Політичні сили під їх супроводом будуть здійснювати свою діяльність на принципах консолідації зусиль та в умовах політичного прагматизму...
Як повідомляють одразу двоє згадуваних політика, 4 лютого 2019 року в Мукачеві, представники найбільш потужних соціал-демократичних сил, а саме – голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, який на регіональному рівні очолює обласний осередок партії «Соціалісти», та Іван Чубірко, який є очільником Закарпатського обласного осередку політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», домовились про взаємну підтримку на політичному рівні.
Зустріч хоч і носила напівофіційний характер, проте мала конкретні й дієві результати, оскільки співрозмовники визначились з тим, що політичні сили під їх супроводом будуть здійснювати свою діяльність на принципах консолідації зусиль та в умовах політичного прагматизму, що безумовно матиме за мету забезпечення процвітання України, а в найближчій перспективі - обрання гідного кандидата на посаду Президента України.
Такий підхід є дуже важливим не лише для Закарпаття, а й для усієї країни, оскільки лише політичний прагматизм як політична категорія є найкращим інструментом для визначення ефективності будь-якої влади.
Адже варто нагадати, що прагматизм — це, в першу чергу, політичне визнання поняття «істина», а засновник прагматизму Ч. Пірс твердив, що пізнання — це відтворення, відображення світу; істина полягає у відповідності знання і дійсності. Отже, істинність знання означає його здатність перетворюватись в успішні, ефективні дії. Відповідно істинна ідея — це працездатна ідея. Тому істинне знання — це знання, яке працює на людину і внаслідок цього є корисним.
З цього приводу, Олексій Фазекош нагадав, що «Соціалісти» виступають проти продовження теперішньої моделі розвитку України та пропонують відмовитися від неоліберальної моделі на користь соціальної альтернативи – стратегії людського розвитку в ім’я гідного життя для всіх громадян. Механізми змін у країні перебувають у площині досягнення цілі – створення соціальної держави з урахуванням української специфіки. Така держава забезпечує умови для створення справедливого суспільства, подолання бідності та нерівності, підтримки малозабезпечених верств населення.
Своєю чергою, Іван Чубірко підкреслив, що і основний меседж партії «Опозиційна платформа – За життя», який визначений як «За вільну людину у незалежній Україні!» також є соціально-орієнтованим з прицілом на користь кожної конкретної людини. То ж не дивно, що співрозмовники знайшли спільну мову, адже фундаментальну основу обох партій складають такі цінності, як справедливість, свобода і рівність, реалізація яких можлива лише у по-справжньому незалежній країні.
Разом з тим категорія справедливість не є чимось розмитим, бо для кожного українця – це перш за все рівні для всіх права і свободи, які враховують інтереси кожного громадянина та людини, розподіл грошей у державі, право на гідне життя тощо. А рівні права і свободи передбачають можливість кожного брати участь у суспільному житті України незалежно від національності, мови, історико-культурних уподобань і релігійних переконань. І от тут і Олексій Фазекош, і Іван Чубірко чітко розуміють, що політичний прагматизм, який вони можуть продемонструвати у співпраці, на відміну від інших політичних концепцій, не буде протиставляти істину і благо, а навпаки – вдало поєднає їх. До речі, американський філософ В. Джемс взагалі казав, що істина — це і є різновид блага, а не щось відмінне від нього — на противагу класичній теорії пізнання, яка виходила з того, що істина морально нейтральна. Для справжніх лідерів політичного Закарпаття істинність будь – якої теорії полягає в її здатності працювати на людину, сприяти її успіху, і тоді істина — це синонім доцільності, корисності, успішності. І в такому випадку можна надати прагматизму того соціального забарвлення, якого зараз так не вистачає нашій країні.
Важливість цієї події, яка відбулась в Мукачеві, важко переоцінити, бо якщо в регіоні підтримають кандидата в Президенти, для якого істина — не просто практичність, а насамперед корисність ідеї, а головне, коли будь-яка соціальна чи економічна проблема набуватиме значення лише через відношення до потреб чи інтересів людини, тільки тоді Україна стане могутньою і процвітаючою.
Тим більше, що обидві партії не просто словами, але справами доводять, що їх прагматизм є простим і зрозумілим для всіх українців.
Наприклад, 16 січня 2019 року голова партії «Соціалісти» Леонід Кожара разом з міністром закордонних справ Словаччини, діючим Головою Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Мирославом Лайчаком відкрили роботу медичного модуля на КПВВ «Станиця Луганська» в рамках проекту «Лінія життя» Громадської організації «Інститут миру».
Так само як не можна не згадати, що минулого тижня голова Політради «Опозиційної платформи - За життя» Віктор Медведчук оголосив про те, що «Опозиційна платформа - За життя» ініціює подачу на розгляд Верховної Ради України закону про списання заборгованості громадян України за комунальні послуги. «Заборгованість, яка сьогодні існує по заробітним платам і комунальні послуги, стає дедалі більше. Заборгованість за комунальні послуги за ці роки, з 2013-го, зросла в 4 рази: була 12 млрд, сьогодні становить 47,7 млрд - майже в 4 рази», — повідомив Медведчук. Він зазначив, що в практиці чинного законодавства і в практиці України був випадок, коли кілька років тому Верховна Рада прийняла закон про списання заборгованості за комунальні послуги.
«Але тоді списали заборгованості енергетичних компаній перед державної НАК «Нафтогаз» в обсязі 26 млрд грн, тобто списали доходи і борги олігархам», — уточнив політик. «Я пропоную сьогодні нашим депутатам «Опозиційної платформи - За життя» та нашому кандидатові Юрію Анатолійовичу Бойку ініціювати подачу в парламент закону про списання заборгованості громадян України, які зубожіли в результаті дій цієї «реформаторської» влади. Я думаю, це буде правильний крок і щодо наших людей, і щодо влади», — підкреслив Віктор Медведчук.
Як бачимо, і соціальні принципи про рівність, і політичний прагматизм можуть мати чіткі обрамлення у вигляді реальних кроків, а отже можна лише вітати Закарпаття, яке першим на політичній арені країни підійшло до виборчих перегонів з новаторськими і позитивними політичними концептами.