КЛЮЧ ТВ Закарпатські новини статті інтервью відео TV golovne.in.ua

 

 

На Раді голів адвокатів регіонів законопроект № 9055 назвали злочинним! Відео

На Раді голів адвокатів регіонів законопроект № 9055 назвали злочинним! Відео
18 листопада 2018 - Admin

Голова Ради адвокатів Закарпаття Олексій Фазекош закликає парламентарів схаменутись і не голосувати за проект 9055

 6 листопада 2018 року в м. Києві відбулась Спільна нарада голів Рад адвокатів регіонів на чолі з головою Ради адвокатів України Лідією Ізовітовою. За результатами наради голови РАР звернулися з спільною заявою до народних депутатів України із закликом не голосувати за президентський законопроект №9055 від 6 вересня 2018 року як такий, що несе прямі загрози існуванню інституту адвокатури України.

На думку голів РАР "запропоновані зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ставлять під загрозу існування системи адвокатури на Україні, як незалежної, професійної, самоврядної організації і спрямовані не на посилення системи вітчизняної адвокатури, яка впевнено рухається протягом останніх п’яти років в напрямі європейських правових традицій, розвитку та функціонування правозахисної діяльності".

Більше того, на думку голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, законопроект 9055 становить загрозу і для існування України як правової держави:

  • Справа в тому, що у правовій державі вищим авторитетом володіє закон. Його дотримання - святе, а покарання за його зневагу - неминуче. Вся сила державної влади і вся могутність суспільної думки спрямовуються на захист закону, правопорядку. Інакше - неминучий правовий нігілізм, нові варіанти свавілля владних або невладних суспільних структур. Позбавлення незалежності адвокатури, правовий хаос на рівні регіонів призведе до тотального недотримання закону в Україні. Разом з тим, виходячи з теорії природного права та суспільного договору, компетенція громадянина - первинна, природна, тобто не вимагає обґрунтування, тоді як можливість відправлення державної влади - вторинна, похідна, і тому неможлива без спеціальної санкції, яку надає лише суспільний інтерес. А суспільний інтерес говорить, що забезпечення гарантій і прав громадян, високий рівень захищеності особи – це основа демократії. Саме тому право особи на захист є конституційним правом. Це право забезпечується через суспільний договір з державною владою в формі конституції, яка ставить всі без винятку державні органи в повну залежність від волі суверенного народу, тому що народ і тільки народ є законним джерелом влади. Але проект 9055 спрямований на те, що адвокат не зможе надавати правничу допомогу, бо усі його дії будуть підпорядковані забаганкам слідчих, прокурорів та суддів. Саме тому адвокати просять народних депутатів не допустити цього і стати справжніми виразниками думок Народу України, а отже – не голосувати за президентський законопроект №9055 як такий, що має на меті встановити недемократичний та непрозорий спосіб формування та подальшого існування інституту адвокатури України.


 

Голови РАР також звернули увагу на те, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради, розглянувши внесений Президентом законопроект про адвокатуру, також рекомендує повернути його на доопрацювання, оскільки багато положень законопроекту не здатні вирішити проблеми адвокатури, а навпаки ускладнюють їхнє вирішення.

З цього приводу Олексій Фазекош наголосив на такому:

  • У мене є інформація, що 22 листопада 2018 року в парламенті планується розгляд законопроекту №9055. Сьогоднішня нарада голів Рад адвокатів регіону довела, що будь-які спроби «продавити» цю анти-реформу адвокатури є викликом для демократичних принципів і європейського вектору розвитку держави. У свою чергу сподіваюсь, що керівництво держави, в тому числі і народні депутати, матимуть впевненість і політичну волю задля позитивних змін в напрямі реформування всієї правової системи нашої держави, і системи адвокатури зокрема, і направлять законопроект №9055 та альтернативні проекти, внесені народним депутатом України Писаренком В.В. (№ 9055-1 від 14 вересня 2018) та народними депутатами України: Ківаловим С.В., Логвинським Г.В., Голубовим Д.І., Німченко В.І., Развадовським В.Й. (№ 9055-2 від 20 вересня 2018) на опрацювання Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) для отримання експертного висновку з метою уникнення ситуації, коли нові законодавчі ініціативи щодо діяльності і статусу адвокатури України будуть суперечити діючим актам національного законодавства. В разі якщо цього зроблено не буде, або навіть якщо окремі депутати захочуть «з голосу» внести якісь ще більш драконівські правки до цього проекту, адвокати будуть вимушені вдатись до більш рішучих дій – й апелювати, в тому числі й до міжнародних інституцій. Закликаю депутатів схаменутись і не голосувати за законопроект, який зруйнує основні принципи надання належного правового захисту в країні.18 листопада 2018 - 978 hits - автор: Admin

 

 

газета Меркурій-Мукачево

Коментарі

Нет комментариев. Ваш будет первым!

 

Оцінка нерухомого майна для продажу Мукачево


передрук дозволяється лише за умови наявності гіперактивного посиланням на матеріал сайту Ключ ТВ - http://golovne.in.ua