КЛЮЧ ТВ Закарпатські новини статті інтервью відео TV golovne.in.ua

 

 

Районні та облаcні адміністрації замінять префектурами

Районні та облаcні адміністрації замінять префектурами
1 серпня 2019 - Admin

Озвучені деталі нової реформи в Україні - районні та обладміністрації замінять префектурами...


У Зеленського розкрили подробиці майбутньої адміністративно-територіальної реформи - районні та обладміністрації замінять префектурами.

Адміністративно-територіальна реформа України буде розглянута Верховною Радою IX скликання вже в вересні. Вона передбачає заміну районних і обласних державних адміністрацій префектурами. Про це в ефірі ObozTV повідомив кандидат в народні депутати від партії Слуга народу Віталій Безгін в середу, 31 липня.

"Інститут префектів - це представництво центральної влади, яке задає стратегічний вектор і має функцію нагляду. Ці префекти будуть на районному рівні. Райони будуть укрупнені, якщо їх зараз біля 500, то буде близько 100", - зазначив Безгін.

Безгін підкреслив, що обласне поділ збережеться. При цьому префект центрального району стане "головним префектом" в області.

"Припустимо, в області 4-5-6 районів. У кожному з них префект. Але буде ще головний префект, який за сумісництвом буде префектом центрального району. Наприклад, якщо це Житомирська область, тобто один район, в центрі якого знаходиться Житомир. Саме це людина буде головним префектом ", - пояснив політик.

Він підтвердив, що законопроект передбачає ліквідацію РДА та ОДА:

"У нас з одного боку є РДА, а з іншого - виконавчий комітет при об'єднаної територіальній громаді. І стає незрозуміло: якщо виконавчий комітет реально займається безпосереднім управлінням, то навіщо потрібна РДА? Вони будуть ліквідовані", - сказав Безгін.

Щодо ліквідації або збереження обласних рад, за його словами, зараз йде дискусія.

"Немає однозначного рішення, думки різні. Є ймовірність того, що обласні ради залишаться. Але, звичайно, буде перерозподіл повноважень", - запевнив кандидат у нардепи.

Також Безгін повідомив, що перші вибори на рівні ОТГ відповідно до нового адміністративно-територіального устрою "було б бажано провести вже до кінця 2020 року".

"Тому що люди вибирають своїх представників, які створюють поради, які потім формують виконавчий комітет. А префект просто виконує функцію контролю, щоб все розвивалося в рамках регіональної державної стратегії", - констатував він.

З великою ймовірністю на Закарпатті буде створено 4 райони замість 13 існуючих. Три з них сміливо може назвати кожен, хто добре уявляє собі автошляхи та сполучення в області між сьогоднішніми районними центрами, розуміє що таке природній бар’єр, як наприклад перевал в горах, та орієнтується в кількості населення кожного з існуючих районів. Таким чином, швидше за все будуть названі Ужгородський, Мукачівський та Хустський райони. Четвертий район має охопити ту територію, яка є віддалена від Хустського – це східна частина Закарпатської області. І тут справді будуть питання до дискусії: Рахів чи Тячів як центр майбутнього району.

«Проти» Тячева, в першу чергу, його наближеність до іншого потенційного центру району Хуста – 28 км, і значна віддаленість від, наприклад, села Лазенщина Рахівського району – 110 км. З іншого боку, села Тячівського району більш адаптовані логістично до Тячева, в силу значно більшої розгалуженості шляхів. Зрештою, Дорога між Тячевом та Раховом часто піддається руйнуванню, її часто засипає лавинами, пошкоджує річка. Якщо говорити суто про Тячівський район, то його можна було б віднести й до Хустського району. Однак, в такому разі Рахівський до Хустського – не приєднаєш, через значну відстань, а залишити Рахівський район наодинці – методика та здоровий глузд не дозволять.

Відтак, маємо наступну картинку:

Потенційний Ужгородський район, який вмістить Великоберезнянський та Перечинський райони, і матиме площу 2350 кв.км та неселення 250тис.населення.

Потенційний Мукачівський район, який вмістить Берегівський, Іршавський, Свалявський, Воловецький райони; та матиме площу 3700 кв. км та 430 тис. населення. Варто зазначити, що Воловецький район може бути розірваний між населеними пунктами Воловець та Верхні Ворота. Все тому, що там так званий Воловецький перевал, який важко долати зимовою порою, і який є суттєвим природнім бар’єром. Відтак, інша частина району може відійти до потенційного Хустського.

Потенційний Хустський район – вмістить Виноградівський, Міжгірський та, ймовірно, частину Воловецького районів; і матиме площу 3100 кв. км та 310 тисяч населення.

І от, врешті, Рахівський та Тячівський райони, які разом мають площу 3709 кв. км та 268 тис. населення.


1 серпня 2019 - 902 hits - автор: Admin

 

 

газета Меркурій-Мукачево

Коментарі

Нет комментариев. Ваш будет первым!

 

Оцінка нерухомого майна для продажу Мукачево


передрук дозволяється лише за умови наявності гіперактивного посиланням на матеріал сайту Ключ ТВ - http://golovne.in.ua